Dekan Slider

Prof.Dr. Ali Kubilay Korkut

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Dekan

1970 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’nde okuduktan sonra ilk tercihi olan İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandı. 1993 yılında tıp fakültesini bitirdi ve ilk tercihi olan İstanbul Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi’nde ihtisasa başladı. Bu dönemde Londra-GOS Hospital’de gözlemci olarak bulundu. 1999 yılında ihtisası tamamladı ve Prof. Dr. Bingür Sönmez’in ekibinde çalıştı. Üç ay süreyle Belçika-OLV Hastanesi’nde erişkin ve robotik kalp cerrahisi üzerine çalıştı. 2004 - 2010 yılları arasında İ.Ü Kardioloji Enstitüsü ve Yedikule Göğüs Hastanesi’nde bulundu ve “akciğer nakli için kardiopulmoner bypass altyapısının oluşturulması” projesinde yer aldı.  2012 yılında doçent oldu ve 2012-2017 yılları arasında özel hastanede bölüm kurucusu ve sorumlusu olarak çalıştı. 

2017 yılından beri Haliç Üniversitesi’nde profesör olarak ders vermektedir ve özel hastanede ameliyatlara devam etmektedir.
Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış ve bilimsel toplantılarda sunulmuş çok sayıda çalışması bulunmaktadır. Ulusal kalp ve damar cerrahisi kitabında bölüm yazarlığı yapmıştır. Türk kalp damar cerrahisi derneği, ulusal vasküler cerrahi derneği ve ulusal fleboloji derneği’ne üyedir.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Detaylı CV